Strona festiwalu Jazz w Ruinach korzysta z plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania zawartości strony. Możesz sam określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. (zamknij).

(sprawdź jak - mozilla firefox) (sprawdź jak - chrome) (sprawdź jak - internet explorer)

(zaakceptuj i zamknij)

 
 
Logotyp
Jazz w Ruinach 2020 muzycznie

Po pierwsze wydarzy się dużo … chociaż zacząć można było od tego, że w ogóle się wydarzy, co w roku pandemii już jest sukcesem. Jednak wspomniana pandemia nieco krzyżuje szyki. Chociażby na wstępie, po wielu przemyśleniach czy robić festiwal czy nie, postanowiliśmy – robić. Chociaż ze względu na trudności związane z przygotowaniem festiwalu w czasach padnemii i pewnych istotnych zmian zaczynamy od tego, że festiwal odbędzie się później.

Jak to będzie wyglądać w roku 2020, w czasach pandemii? W dużym skrócie:

- koncerty będą rejestrowane z kilkunastu kamer,

- rejestracją dźwięku zajmie się studio nagraniowe,

- nagrania będą realizowane w Hali Modeli GZUT w dniach 17 – 21 sierpnia 2020 – bez udziału publiczności, ale …

- w kwestii tego ale powyżej – planujemy konkursy w mediach społecznościowych, których laureaci będą mogli uczestniczyć w koncertach, jako publiczność – to oznacza kilka, góra kilkanaście osób, które zostaną także uwiecznione na nagraniach,

- ze względu na rejestrację każdy koncert będzie wyjątkowy poprzez prezentację materiału jeszcze nigdzie nie publikowanego, udziału gości specjalnych, rozszerzenia składów od strony muzycznej, ale także o beat boxerów, ruch, teatr tańca, etc. Oznacza to, że będziemy produkować w ramach festiwalu premiery w najczystszej formie, czyli materiały w pełni oryginalne, które jeszcze nigdy nie zostały opublikowane czy to w formie audio, czy (przede wszystkim) w formie nagrań wideo,

 

- przewidujemy studio festiwalowe live – w mediach społecznościowych festiwalu i organizatora,

- wywiady z artystami, czaty – na żywo podczas transmisji live,

- premiery nagrań w JAZZ TV oraz w kanale YouTube Śląskiego Jazz Clubu w dniach

28,29 sierpnia, 4,5 września, 11,12 września, 18,19 września, czyli piątki i soboty. Wstępny plan na godzinę 21.00.

- podczas każdej premiery czat na żywo na kanale Śląskiego Jazz Clubu na YouTube.

 

W ramach festiwalu w mediach społecznościowych i online konkursy w mediach społecznościowych. Do wygrania udział w nagraniach, katalogi z wystawy, koszulki festiwalowe, wybrane prace zgłoszone do konkursu, czyli materiały w 100% oryginalne i nigdzie poza powyższym trybem nieosiągalne i niedostępne.

 

Bądźmy razem w tych trudnych czasach. Wchodźcie na nasze strony i kanały w mediach społecznościowych, polubcie, subskrybujcie. Spróbujmy razem przetrwać ten trudny czas.

 

YouTube