Strona festiwalu Jazz w Ruinach korzysta z plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania zawartości strony. Możesz sam określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. (zamknij).

(sprawdź jak - mozilla firefox) (sprawdź jak - chrome) (sprawdź jak - internet explorer)

(zaakceptuj i zamknij)

 
 
Logotyp
Jazz w Ruinach 2016 się odbędzie

Tak, to już wiemy na pewno. 12. Międzynarodowy Festiwal Jazz w Ruinach odbędzie się. Chyba, że do sierpnia zawalą się Ruiny Teatru Victoria. Innej możliwości odwołania festiwalu nie przewiduje się.

458


W zasadzie program festiwalu jest już gotowy. Można już sobie sprawdzać i rezerwować czas. W sumie … 9 koncertów. Tak, 9 a nie 8, a to dlatego że i nam i (mamy nadzieję graniczącą z pewnością) wam spodobała się idea koncertu przedpremierowego, koncertu na tarasie.

więcej »

Wspieranie jest sexy

Kochani, próbujemy swoich sił na portalu Wspieram.to po raz pierwszy. Od razu z naszym obecnym "okrętem flagowym", czyli z festiwalem Jazz w Ruinach. A ponieważ festiwal jest dla was, wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, więc pomyśleliśmy, że zechcecie go wesprzeć. Jeśli tylko podoba Wam się idea stojąca za wydarzeniem.

424

 

Zapraszamy Was na stronę projektu pod adresem  www.wspieram.to/jazzwruinach

 


więcej »

Kinga Głyk Trio

Młoda, zdolna i piękna. W wieku dwunastu lat zaczęła profesjonalną karierę w rodzinnym zespole Głyk P.I.K. Trio.

425


Dzisiaj Kinga Głyk to 19 letnia, w dodatku jedyna w Polsce gitarzystka basowa prowadząca własny jazzowo - bluesowo - funkowy zespół. Uważana jest za najlepsza polską basistkę młodego pokolenia i wschodzącą gwiazdę muzyki jazzowo - bluesowej.

Ostatnio podbiła internet. Utwór „Tears in Heaven” w wykonaniu młodej basistki zyskał ponad 4 miliony wyświetleń w ciągu 3 dni!. A licznik wciąż rośnie. Czegoś można chcieć więcej? Może zobaczyć ją na żywo.

więcej »

Koncert na tarasie

Pamiętacie ich? Również w roku ubiegłym rozpoczynaliśmy festiwal od koncertu na tarasie. Zespół Jazzowy PSM w Gliwicach

442

Młodzi, zdolni i kto wie, za parę lat ktoś z nich będzie grał na dużej scenie festiwalowej. Ale już w tej chwili mają niesamowity „drive”. Duża w tym zasługa kierownika zespołu, Jarosława Spałka. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory z dziedziny swingu, latin jazzu i jazzu tradycyjnego. Tak, na przystawkę.

więcej »

Piotr Budniak Essential Group

Z pośród 27 zespołów z całego świata (Polska, Węgry, Niemcy, Austria, Szwajcaria oraz USA) Piotr Budniak Essential Group otrzymał tytuł laureata 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych "Jazz Juniors".

431

Essential Group to zespół, który w kwietniu 2014 wydał znakomicie przyjętą przez fanów i krytyków debiutancką płytę „Simple Stories About Hope And Worries” objętą patronatem m.in. Jazz Forum, JazzPress, Polish-Jazz, czy Jazzsoul.pl.

więcej »

YouTube