Strona festiwalu Jazz w Ruinach korzysta z plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania zawartości strony. Możesz sam określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. (zamknij).

(sprawdź jak - mozilla firefox) (sprawdź jak - chrome) (sprawdź jak - internet explorer)

(zaakceptuj i zamknij)

 
 
Logotyp
Jazz w Ruinach 2016 się odbędzie

Tak, to już wiemy na pewno. 12. Międzynarodowy Festiwal Jazz w Ruinach odbędzie się. Chyba, że do sierpnia zawalą się Ruiny Teatru Victoria. Innej możliwości odwołania festiwalu nie przewiduje się.

458


W zasadzie program festiwalu jest już gotowy. Można już sobie sprawdzać i rezerwować czas. W sumie … 9 koncertów. Tak, 9 a nie 8, a to dlatego że i nam i (mamy nadzieję graniczącą z pewnością) wam spodobała się idea koncertu przedpremierowego, koncertu na tarasie.

więcej »

Wspieranie jest sexy

Kochani, próbujemy swoich sił na portalu Wspieram.to po raz pierwszy. Od razu z naszym obecnym "okrętem flagowym", czyli z festiwalem Jazz w Ruinach. A ponieważ festiwal jest dla was, wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, więc pomyśleliśmy, że zechcecie go wesprzeć. Jeśli tylko podoba Wam się idea stojąca za wydarzeniem.

424

Zapraszamy Was na stronę projektu pod adresem  www.wspieram.to/jazzwruinach

więcej »

Relacje filmowe

Czy lubicie sobie powspominać? Pewnie, każdy czasami lubi. Zresztą, dla tych którzy jeszcze nie gościli na festiwalu to też niezła okazja by poznać to wydarzenie.

 

Zapraszamy na podstronę wideo relacje. Tam już zaczynają się pojawiać pierwsze klipy z koncertów i relacje wideo z przebiegu 11. Międzynarodowego Festiwalu Jazz w Ruinach 2015. Można powspominać, przypomnieć sobie atmosferę, posłuchać muzyki i pooglądać koncerty z bliższej perspektywy. Generalnie … przeżyjmy to jeszcze raz.  A dla tych, którzy po raz pierwszy (jeśli tacy są), zamiast opisów i morza słów o festiwalu, po prostu obraz i dźwięk, wszystko w jakości HD. Poczuj ten klimat ...

więcej »

Jazz w Ruinach na plakatach

Za nami jedenaście edycji festiwalu Jazz w Ruinach. Od pewnego czasu oprócz muzyki festiwalowi towarzyszą warsztaty oraz wystawy fotografii i plakatu.

403

Wśród tych ostatnich można wspomnieć wystawę plakatów "jazzowych", przedstawiających najważniejsze wydarzenia i festiwale jazzowe w kraju. I to od lat 70-tych zeszłego stulecia, czyli ze złotego okresu polskiego plakatu. Odbyła się też wystawa współczesnych twórców, wykładowców i studentów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Teraz proponujemy wystawę plakatów promujących festiwal Jazz w Ruinach na przestrzeni lat. Wystawę wirtualną, bo dostępną na stronie internetowej festiwalu. Prezentujemy plakaty z lat 2004 - 2014. Autorów jest dwóch: Jerzy Grycz oraz Tomasz Kipka, który odpowiada za oprawę graficzną festiwalu od 2010 roku.

więcej »

Jazzpospolita na koniec

To był zdecydowanie ostatni dzwonek by tych panów zaprezentować podczas festiwalu Jazz w Ruinach, czyli festiwalu młodych, wschodzących gwiazd muzyki improwizowanej.

422

 

Jazzpospolita jest obecna na scenie od 2009 roku, czyli relatywnie rzecz ujmując od niedawna, ale zdążyła sobie wyrobić opinię jednego z  ciekawszych zjawisk muzycznych, z własnym, rozpoznawalnym brzmieniem i własną, liczną grupą fanów.  Zespół w ciągu tych kilku lat wydał trzy płyty i zagrał kilkaset  koncertów w Europie, w tym oczywiście również w Polsce. Swoją muzyką zjednuje sobie zwolenników z bardzo różnych kręgów i z powodzeniem występuje nie tylko na klubowych koncertach, ale też na dużych festiwalach jazzowych i popowo-rockowych. I stąd opinie, że to chyba była ostatni dzwonek, by ta grupa pojawiała się jeszcze podczas festiwalu o takiej idei jak Jazz w Ruinach.  I cieszymy się, że jednak się udało.

więcej »

YouTube