Strona festiwalu Jazz w Ruinach korzysta z plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania zawartości strony. Możesz sam określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. (zamknij).

(sprawdź jak - mozilla firefox) (sprawdź jak - chrome) (sprawdź jak - internet explorer)

(zaakceptuj i zamknij)

 
 
Logotyp
Jazz w Ruinach 2016 - już wkrótce ruszamy

Tak, to już wiemy na pewno. 12. Międzynarodowy Festiwal Jazz w Ruinach odbędzie się. Chyba, że do sierpnia zawalą się Ruiny Teatru Victoria. Innej możliwości odwołania festiwalu nie przewiduje się.

458


Program festiwalu jest już gotowy. Można już sobie sprawdzać i rezerwować czas. W sumie … 9 koncertów. Tak, 9 a nie 8, a to dlatego że i nam i (mamy nadzieję graniczącą z pewnością) wam spodobała się idea koncertu przedpremierowego, koncertu na tarasie. Ale nie tylko ...

więcej »

Koncert na tarasie

Pamiętacie ich? Również w roku ubiegłym rozpoczynaliśmy festiwal od koncertu na tarasie. Zespół Jazzowy PSM w Gliwicach


442

 

Młodzi, zdolni i kto wie, za parę lat ktoś z nich będzie grał na dużej scenie festiwalowej. Ale już w tej chwili mają niesamowity „drive”. Duża w tym zasługa kierownika zespołu, Jarosława Spałka. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory z dziedziny swingu, latin jazzu i jazzu tradycyjnego. Tak, na przystawkę.


więcej »

Kinga Głyk Trio

Młoda, zdolna i piękna. W wieku dwunastu lat zaczęła profesjonalną karierę w rodzinnym zespole Głyk P.I.K. Trio.

425


Dzisiaj Kinga Głyk to 19 letnia, w dodatku jedyna w Polsce gitarzystka basowa prowadząca własny jazzowo - bluesowo - funkowy zespół. Uważana jest za najlepsza polską basistkę młodego pokolenia i wschodzącą gwiazdę muzyki jazzowo - bluesowej.

Ostatnio podbiła internet. Utwór „Tears in Heaven” w wykonaniu młodej basistki zyskał ponad 4 miliony wyświetleń w ciągu 3 dni!. A licznik wciąż rośnie. Czegoś można chcieć więcej? Może zobaczyć ją na żywo.

więcej »

Piotr Budniak Essential Group

Z pośród 27 zespołów z całego świata (Polska, Węgry, Niemcy, Austria, Szwajcaria oraz USA) Piotr Budniak Essential Group otrzymał tytuł laureata 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych "Jazz Juniors".

431

Essential Group to zespół, który w kwietniu 2014 wydał znakomicie przyjętą przez fanów i krytyków debiutancką płytę „Simple Stories About Hope And Worries” objętą patronatem m.in. Jazz Forum, JazzPress, Polish-Jazz, czy Jazzsoul.pl.

więcej »

Dominika Zioło Quintet

Utalentowana wokalistka sporo namieszała swoją debiutancką płytą „Między nami”.

427

Pełna przewrotnych, ale i poruszających tekstów, akustycznych brzmień, latynoskich rytmów i nastrojowych melodii, które w połączeniu ze zmysłowym głosem wokalistki zabierają słuchaczy w podróż po zakamarkach kobiecej duszy. A przed nią wkrótce druga płyta, czyli … zakamarki duszy kobiecej odsłonią kolejne tajemnice.

"Młode pokolenie naszych muzyków coraz odważniej prezentuje swoje umiejętności, a efekty są wielce budujące. Najlepszym przykładem jest debiut wokalistki, autorki muzyki i tekstów - Dominiki Zioło. Jest w jej interpretacjach to, za co uwielbiam Franka Sinatrę i Barbrę Streisand: myśl, zajmująco opowiedziana historia i puenta. Słucham tej płyty raz po raz, bo przyciąga mnie nie tylko magnetyczny głos wokalistki, ale i towarzysząca muzyka."  
Grzegorz Dusza

więcej »

YouTube