Strona festiwalu Jazz w Ruinach korzysta z plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania zawartości strony. Możesz sam określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. (zamknij).

(sprawdź jak - mozilla firefox) (sprawdź jak - chrome) (sprawdź jak - internet explorer)

(zaakceptuj i zamknij)

 
 
Logotyp
Jazz w Ruinach po raz ... 13ty

Wiosna, wiosna  … do festiwalu jeszcze sporo czasu, ale … czas zacząć się przygotowywać. Możemy już powiedzieć, że 13 edycja festiwalu Jazz w Ruinach  dojdzie do skutku. To znaczy,  o ile Ruiny Teatru Victoria będą stać w sierpniu o własnych siłach …

więcej »

Marco na pokładzie

Cieszy nas to ogromnie, więc głosimy wszem i wobec. Firma Marco po raz drugi będzie wspierać realizację festiwalu Jazz w Ruinach. Tym razem jako Fundacja MarcoPomaga.

483

więcej »

Wspomnień czar ...

12. Międzynarodowy Festiwal Jazz w Ruinach już za nam. Teraz można sobie spokojnie powspominać lub też przeżyć to raz jeszcze. Zaczynamy publikować pierwsze klipy wideo z festiwalu.

 

Było pięknie. Dziękujemy wszystkim za przybycie, dziękujemy artystom, wolontariuszom, Miastu Gliwice, firmie Marco, Austriackiemu Forum Kultury w Warszawie, Instytutowi Sztuki w Cieszynie, PEC w Gliwicach, PSM w Gliwicach, wszystkim mediom i dziennikarzom. To tak na gorąco. Dajcie nam chwilę ochłonąć. Zapraszamy do zaglądania do relacji wideo. Mamy już zmontowany materiał wideo, obrobiony dźwięk, autoryzację wykonawców, czyli ... pierwsze filmy już publikujemy. I będziemy to robić systematycznie, po jednym, bo co za dużo na raz to niezdrowo.

więcej »

Koncert po warsztatach

Po warsztatach przyszedł czas na zaprezentowanie się na głównej scenie przed festiwalową publicznością.

481

I tym razem potwierdziła się stara prawda, że pod okiem mistrzów, w krótkim czasie można dojść do doskonałości. Brawo! Zapraszamy do relacji zdjęciowej.

Foto: Paweł Kołodziej

więcej »

Austriackie damy

Na scenie austriacki kwintet chuffDRONE. Zdecydowane mocne, jazzowe granie! To było naprawdę coś! Zapraszamy do relacji zdjęciowej z koncertu.

477

Astrid Wiesinger - saksofon altowy i sopranowy
Lisa Hofmaninger - saksofon sopranowy/klarnet basowy 
Hubert Gredler - fortepian/wokale 
Judith Ferstl - kontrabas 
Judith Schwarz – perkusja

Koncert zorganizowany przy współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawie.

Foto: Paweł Kołodziej

więcej »

YouTube