Strona festiwalu Jazz w Ruinach korzysta z plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania zawartości strony. Możesz sam określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. (zamknij).

(sprawdź jak - mozilla firefox) (sprawdź jak - chrome) (sprawdź jak - internet explorer)

(zaakceptuj i zamknij)

 
 
Logotyp
Jazz w Ruinach po raz ... 13ty

Jeszcze tylko niecały miesiąc został do festiwalu. Wszystko już w zasadzie dopięte na ostatni, lub przynajmniej przedostatni guzik. Czy 13 będzie dla nas szczęśliwa? Nie jesteśmy przesądni, ale … no właśnie, w końcu to jednak 13. Stąd też taki projekt plakatu, na którym … łapiemy przesądy. Sami w to nie wierzymy, ale …
A co w ramach festiwalu. Program już jest na stronie, czyli można sobie czas planować. Od 4 do 12, plus wystawa, które jak zwykle będzie trwać nieco dłużej. Pojawi się też nowy element.

519

więcej »

Inauguracja na tarasie

Prapremiera festiwalu, czyli koncert Zespołu Jazzowego PSM Gliwice na tarasie Ruin Teatru Victoria.

442

Dodajmy, koncert w wykonaniu bardzo młodych ludzi, którzy dopiero wchodzą w świat jazzu, uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach. W końcu sam festiwal, jego główna idea i główna scena związana jest z prezentacją i promocją młodych, wschodzących gwiazd muzyki jazzowej, około jazzowej i improwizowanej.

więcej »

Oblicza jazzu

Otwarcie wystawy grafik i plakatów młodych artystów z całego świata, absolwentów, ale także studentów uczelni artystycznych spod niemal każdej szerokości geograficznej.

526

W tym roku tematem zadanym artystom zgłaszającym swoje pracy jest hasło „Oblicza jazu”.

Kurator wystawy: dr Tomasz Kipka

Foto: Paweł Kołodziej

więcej »

Szymon Łukowski i Hannes Riepler

Szymon Łukowski Quintet to nowy projekt saksofonisty, kompozytora i aranżera związanego z trójmiejskim i bydgoskim środowiskiem muzycznym.

486

W lutym 2017 roku nakładem słowackiej wytwórni Hevhetia ukazał się najnowszy album grupy zarejestrowany w międzynarodowym składzie.Wyjątkowość kwintetu przejawia się między innymi w tym, że rolę instrumentu harmonicznego powierza się tu naprzemiennie wibrafonowi oraz gitarze, co w połączeniu z saksofonami odświeża formułę klasycznego kwintetu i otwiera nowe przestrzenie brzmieniowe, niemożliwe do uzyskania w składzie, w którym instrumentem harmonicznym jest fortepian.

więcej »

Lęk istnienia

Trzech młodych muzyków z Vorarlbergu i jeden z Wiednia założyło w 2014 roku elektryzujący zespół, który nazwali Existenzhengste.

493

 

Nazwa grupy wskazuje na jej program: pożywką dla twórczości czwórki muzyków, którzy nie chcą iść na żadne kompromisy, jest mieszanką poczucia humoru, rozpaczy i megalomanii.

więcej »

YouTube