Strona festiwalu Jazz w Ruinach korzysta z plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania zawartości strony. Możesz sam określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. (zamknij).

(sprawdź jak - mozilla firefox) (sprawdź jak - chrome) (sprawdź jak - internet explorer)

(zaakceptuj i zamknij)

 
 
Logotyp
Yarosh Organ feat. Dominik Wania

Najnowsza odsłona zespołu to trio rozszerzone do kwartetu poprzez współpracę z pianistą Dominikiem Wanią. Najnowsze kompozycje zostały nagrane już na płytę a jej premiera przewidywana jest na wczesną jesień tego roku. Kompozycje i materiał, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego. Premiera podczas Jazz w Ruinach 2020.

654

więcej »

Paweł Palcowski Quintet feat. Maciej Sikała

Kolejny specjalny projekt i kolejna premiera na Jazz w Ruinach 2020. Pierwsze miejsce na liście przebojów sklepu DiskUnion w Tokyo w Japonii oraz 1 miejsce w kategorii Jazzowy Polski Debiut Roku. Plus gość specjalny, czyli jedyny i niepowtarzalny Maciej Sikała.

657

więcej »

Paweł Kamiński Quartet feat. Jakub Łępa

Debiut fonograficzny z roku 2019 przed pandemią, w  unikatowym na polskiej scenie muzycznej zestawieniu i z materiałem, który jeszcze nigdzie nie był publikowany

658

więcej »

Alan Wykpisz Project plus Tymoteusz Papior

Kolejny projekt specjalny, nigdzie jeszcze nie publikowany. Z jednym z najmłodszych uczestników festiwalu Jazz w Ruinach w historii, czyli 16letnim Tymkiem Papiorem.

660

więcej »

First Gig Never Happened

Po raz pierwszy w Polsce, pierwsza realizacja telewizyjna koncertu.

Niezwykłe brzmienie zespołu wynika w dużej mierze z bardzo nietypowego połączenia instrumentalnego, czyli klarnet basowy, saksofon sopranowy, instrumenty perkusyjne plus organy Hammonga, Fender Rhodes i fortepian. W ten sposób zespołów tworzy własny styl i niepowtarzalne wrażenie dla słuchacza.

661

więcej »

Andrzej Kowalski Quartet

Debiut fonograficzny i nominacja do nagrody Fryderyka 2020. A przy okazji, premiera na Jazz w Ruinach, czyli materiał nowy i nieprezentowane wcześniej kompozycje.

662

więcej »

Jakub Paulski Trio feat. Emil Miszk

Laureat konkursu Jazz Juniors 2019 (pierwsza nagroda), przed wydaniem płyty "Preludium" zaplanowanej na rok 2020, z udziałem gościa specjalnego, czyli materiał nigdzie dotąd nie grany i nie publikowany.

663

więcej »

Emil Miszk / Sławek Koryzno BLED

Absolutna premiera wydarzenia, które zostało przygotowane specjalnie dla festiwalu Jazz w Ruinach. Ten skład i program rodził się w głowach artystów długo, ale debiut i pierwszą publiczną prezentację będzie miał właśnie podczas festiwalu.

667

więcej »

YouTube