Strona festiwalu Jazz w Ruinach korzysta z plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania zawartości strony. Możesz sam określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. (zamknij).

(sprawdź jak - mozilla firefox) (sprawdź jak - chrome) (sprawdź jak - internet explorer)

(zaakceptuj i zamknij)

 
 
Logotyp
Warsztaty muzyczne

Podczas 12. Festiwalu Jazz w Ruinach odbędą się warsztaty zespołowe oraz indywidualne pod hasłem

„Podstawy improwizacji jazzowej i interakcja muzyczna w grze zespołowej”.


Daty:


12 sierpnia 2016, piątek, godz. 12:00 – 15:00

13 sierpnia 2016, sobota, godz. 12:00 – 15:00


Adresatami warsztatów są młodzi adepci muzyki improwizowanej, uczniowie średnich szkół muzycznych, młodzież i osoby dorosłe zajmujące się muzyką jazzową, improwizowaną amatorsko i profesjonalnie. Zgłoszenia będą przyjmowane zarówno od osób indywidualnych, jak i od zespołów (tria, kwartety) pragnących rozwinąć swoje umiejętności, przełamać słabości i znaleźć rozwiązanie nurtujących ich problemów wykonawczych.


13 sierpnia 2016, w sobotę, o godz. 18:30 uczestnicy warsztatów wraz z pedagogami zaprezentują efekty przeprowadzonych zajęć podczas krótkiego występu na scenie głównej festiwalu w Ruinach Teatru Victoria.

 

Warsztaty poprowadzą:


Jerzy Główczewski

469

wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach, saksofonista z bogatym dorobkiem płytowym, grający z największymi osobowościami polskiego jazzu, a także z światowymi artystami takimi jak Maria Schneider i Eric Marienthal. Grał w najlepszych big-bandach w Polsce jak Kukla Band, Alex Band i wiele innych. Nagrywał muzykę filmową Zbigniewa Preisnera i koncertował z BBC Concert Orchestra w Royal Albert Hall w Londynie. Gra w zespole The Globtrotters z Bernardem Maselim i Kubą Badachem.

 

Jarosław Spałek

468

absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, pedagog, trębacz, instrumentalista sesyjny mający w dorobku ponad 80 płyt muzyki rozrywkowej i jazzowej. Grał w najlepszych big-bandach w Polsce, m.in. Kukla Band, Alex-Band, obecnie gra w reaktywowanej Orkiestrze Jerzego Miliana i w Tarkowski Orchestra. Nagrał płytę z gliwickim zespołem jazzu tradycyjnego Enerjazzer. Od wielu lat prowadzi zajęcia zespołu jazzowego w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach, który to zespół jest doskonale znany w gliwickim środowisku jazzowym z działalności koncertowej.

 

Zajęcia odbędą się w Państwowej Szkole Muzycznej im Ludomira Różyckiego w Gliwicach 
(ul. Wieczorka 6) w dniach: 12.08.2016,  godz. 12:00- 15:00 i 13.08.2016,  godz. 12:00- 15:00.

Uczestnicy warsztatów zaprezentują swoją pracę wraz z pedagogami na koncercie festiwalowym 13.08.2016 na scenie festiwalowej w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach (Aleja Przyjaźni 18).


Formuła warsztatów jest otwarta zarówno dla słuchaczy/fanów jazzu jak i muzyków (lub przyszłych muzyków).


Udział w warsztatach jest bezpłatny. Aby zgłosić chęć czynnego udziału należy przesłać maila na adres sjc@sjc.pl lub jazzwruinach@jazzwruinach.pl  podając swoje imię, nazwisko, intrument lub nazwę grupy.

 


 

 

 

 

Dodaj do zakładek i podziel się linkiem!


YouTube